Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka
OSOBY A OBSAZENÍ
MUDr. Svatopluk Novák Pavel Novák
MUDr. Petr Kokeš Miroslav Pozler
MUDr. Jiřina Imrmanová Markéta Mentelová
MUDr. Eva Plicková Eva Karová
Sestra Janička Monika Kratochvílová
Primář Hofman Viktor Maláč
Medička Lucie Hajníková Markéta Kratochvilová
Paní Špalková/Paní Klapková Věra Klapková
Není na divadle větší výzvy, než je umístění hry do prostředí, ze kterého má každý člověk strach, a pak po divácích chtít, aby se dobře bavili a smáli. A protože my se nebojíme, vypůjčili jsme si hru z prostředí zubní ordinace Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka, kterou autoři Kazimír Lupinec a Soňa Šemberyová napsali původně pro Velmi Amatérské Divadlo Kladno a nám ji velmi ochotně zdarma zapůjčili k nastudování.
Pokud je vám název hry tak nějak povědomý, nebudeme vás dlouho trápit a prozradíme, že jde o hravou parafrázi na televizní seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka, jehož hlavní hrdina se vyznačoval mimořádnou nerozhodností v zásadních životních okamžicích a alibisticky spoléhal na dobrou radu, kterou mu dávali televizní diváci. MUDr. Svatopluk Novák trpí úplně stejnou povahovou vlastností, naštěstí bude mít vás, věrné diváky našeho divadelního spolku, a vy ho rozhodně nenecháte na holičkách a dobře mu poradíte vždy, když nebude vědět jak dál a kudy kam.
Se zubařem Novákem a jeho kolegy prožijete jeden událostmi nabitý týden, během něhož budou všichni zaměstnanci stomatologické kliniky soutěžit v tom, kdo vyřídí nejvíc pacientů. A protože většina smrtelníků se návštěvám u zubaře vyhýbá jako čert kříži nebo jako odhalený krček ledové tříšti, bude o pacienty dost nouze, a je tak vysoce pravděpodobné, že se mezi nimi ocitnete i vy, kteří jste si původně jen přišli užít divadelní představení.
Premiéra se odehrála 11. a 12. srpna 2017 v přírodním amfiteátru Pod lipami v Obědovicích. Snad jste nic nepodcenili a přestali o své zuby pečovat, než jste na ni vyrazili.