Jak jsme překonávali pandemii

Když jsme po premiéře hry Ve víně je pravda plánovali, kde všude budeme tenhle kousek reprízovat, nenapadlo by nás, že nejen pro nás, ale i pro celý svět bude platit, že „když člověk plánuje, Pánbůh se směje.“ Když jsme Ve víně je pravda hráli v únoru 2020 Nechanicích, hrdě jsme divákům oznamovali, že obětavá Věrka svou roli odehrála s brutálním nastuzením. Když jsme se pár hodin před představením v Chlumci nad Cidlinou září téhož roku dozvěděli, že jeden z členů souboru má zvýšenou teplotu, a začerstva tu novinu nahlásili vedoucí chlumeckého Klicperova domu, okamžitě jsme se bez problémů dohodli na zrušení představení. Představa, že covidem nakazíme nejen sebe, ale i diváky v sále, byla až příliš děsivá. Během pár měsíců se svět prostě dramaticky proměnil.

Když jsme si mysleli, že větší drama než zrušené představení v Chlumci nás už nečeká, začali jsme opatrně zkoušet novou hru, Ryzí amatéry. Jenže pak dorazila nová vlna covidu, s ním spojený zákaz cestování mezi okresy a hlavně nejistota, jestli hru vůbec budeme mít možnost nazkoušet a pak důstojně odehrát. Rozhodnutí odložit premiéru o celý rok nás všechny sice bolelo, ale nakonec se ukázalo, že nic lepšího jsme udělat nemohli.

Pozitivní bilance vypadá následovně:

- Hru Ve víně je pravda, o které například Viktor tvrdí, že je naše vůbec nejlepší, jsme mohli dostatečně reprízovat.

- Objevili jsme skvělou alternativní scénu ve stodole U Pozlerů, kde jsme odehráli sousedské představení komedie Ve víně je pravda, ze kterého jsme také pořídili skoro profesionální záznam.

- Stodola u Pozlerů se také stala místem našeho letního divadelního soustředění a plánujeme ji využívat i nadále.

- Ryzí amatéry režisér díky odstupu, který získal, ještě jednou zásadně upravil, což jim velice prospělo.

- Hra o tom, jak amatérský spolek zkouší hru u příležitosti plánovaného srazu rodáků, ročním posunem velmi zaktuálněla, protože její premiéra proběhla v den jubilejního srazu rodáků v Obědovicích.

Výše uvedené argumenty ten roční posun z roku 2021 do roku 2022 ospravedlňují, ne? Premiéra proběhla tradičně na obědovické návsi v pátek 12. 8. a v sobotu 13. 8. (coby vyvrcholení srazu rodáků). Díky bezprecedentní přízni počasí a výše uvedené akci jsme na obou představeních přivítali přes 900 diváků (velmi hrubý odhad), což je rekord, který ještě vylepšuje vědomí, že v pátek se nám podařilo odehrát jedno z nejlepších představení v naší historii a v sobotu nám diváci aplaudovali ve stoje.

Jak žijeme


 • Vzácná návštěva na jevišti 15.11.2022

  V neděli 13. 11. si s námi v Novém Městě nad Cidlinou po letech zahrála zakládající členka spolku Adéla Pozlerová. Její vyšinutá policistka převtělená ve druhé půlce ve vodníka byla naprosto excelentní. Když to v sobě máte, tak to v sobě máte napořád.

  20221113_163129


 • Trhli jsme rekord! Asi teda. 19.8.2022

  Snažili jsme se spočítat diváky obou našich premiér a došli jsme k velmi hrubému odhadu 900 kusů, což by znamenalo, že jsme překonali 800 diváků z minula. Hlavní však je, že se dobře bavili a v sobotu nás dokonce potěšili ovacemi ve stoje.

   299028843_5654242344634199_7180573004117218741_n


 • Už se to rýsuje 13.6.2022

  Když kratonožský malířský mistr Petr Bohdal začne štětcem laskat kulisy, víme, že už se to opravdu blíží. Vždycky, když je vidíme poprvé, tak žasneme, jak šikovný člověk to je. Zatím je hotový teprve zlomek, ale už z něj je jasné, že zase budou krásné. A vy je 12. nebo 13. srpna můžete vidět celé na obědovické návsi!

  Img_7246_upd

Starší »