Věra Klapková

Dsc_7357-2

Dsc_7393

Povolání: Herečka

Role:

Belzebub (Hrátky s čertem)

Jenůfa (Hadrián z Římsů)

Doktorka Štrossmajerová (Jezinky Bezinky)

Čarodějnice (O zaláskované Jarušce Láskové)

Otýlie Dobřenská (Normální blázinec) 

Teta Mary Mek Kubíček (Domácí zabíjačka)

Paní Špalková (Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka)

Drahomíra Čimelíková (Ve víně je pravda)

1) Tvůj nejvtipnější zážitek z natáčení?

Asi nejvíce jsem se zasmála při mém přemetu vzad s nohama vzhůru a hlavou v křoví na Hrádku.

 

2) Co si pořizuješ za svůj divadelní honorář?

Honorář nám bude vyplacen pravděpodobně za celých 10 let najednou, a tak budu investovat do drahých kovů. Paní Jílková v televizi povídala, že je to v současné době nejlepší investice.

 

3) Jaká je Tvá vysněná role?

Princezna mně už nevyjde, na královnu bych si netroufla, a tak bych jednou chtěla hrát takovou obyčejnou venkovskou babičku, kterou bych nemusela moc hrát.

 

4) Brzy se z Tebe stane mladá důchodkyně. Myslíš, že se dá tato nová životní role více využít v divadle?

Dva roky pro mě tedy není žádné b r z y, ale pokud nebudu "o berličce, hnáty křivé" a schovaná pod plachetkou, určitě chci v divadle pokračovat a už nebude problém s mými pracovními sobotami.

 

5) Čarodějnice, mrtvola, belzebub….. Co proti Tobě ten režisér má? 

No já tedy nevím, vědomě jsem mu snad neublížila. Jen si vzpomínám, když jsem ho jednou vyzvedávala ze školky, zvýšila jsem na něho hlas, aby si vzal čepici.  Pane režisére, já to tenkrát myslela dobře. Řádila chřipka. Tak mně to už odpusť. Už nechci hrát mrtvoly.

Jak žijeme


 • Sousedské představení Ve víně je pravda 16.6.2020

  Ve stodole u Pozlerů se kroutilo trámoví z toho, kolik lidí se do ní v sobotu 13. června vešlo, aby si užili vskutku unikátní představení našeho aktuálního kusu Ve víně je pravda. Bylo to krásné, a pokud nám to majitelé nemovitosti dovolí, rádi bychom z toho udělali takovou pěknou tradici. Z tohoto představení se navíc podařilo pořídit videozáznam s unikátní zvukovou kulisou hromů a kapek deště dopadajících na rozpálenou střechu, který si určitě nenecháme pro sebe.

  26


 • 3.6.2020

  V Obědovicích vznikla alternativní divadelní scéna, pracovně nazvaná Národní divadlo U Pozlerů. Co na tom, že vypadá jako stodola? Co na tom, že i ti nejpřednější herci a herečky museli vzít koště do ruky, aby byla trochu k světu... Hlavní je, že máme magický prostor, ve kterém již brzy vznikne videozáznam naší hry Ve víně je pravda.

  Kolaz_brigada

   


 • Nela Sadílková - nová hvězda nejen divadelní 22.11.2019

  S obrovskou radostí hlásíme, že máme posilu do souboru. Nelinka Sadílková má členskou průkazku s datem 21. listopadu 2019 a já si dovolím ocitovat báseň, kterou její rodiče po porodu složili, protože to je věc, která se běžně po porodu nedělá: "Čau lidi... Já to myslím upřímně! U vás se mi líbí. Jmenuji se Nela, maminka je statečná a skvělá. Porodila bez řečí, tatínek to dosvědčí. Mám půl metru, skoro čtyři kila, dej si na mě panáka, abych silná byla. Tatínek je hrdý, teď si mě i chová. Už se na vás těším. Nela Sadílková".

  76888094_804589309994042_9103548178782748672_n

Starší »