Monika Kratochvílová (Petrovická)

Monca

03

Povolání: Herečka

 Role: 

Magistra Solferna (Hrátky s čertem)

Soběbor (Hadrián z Římsů)

Martha Brewsterová (Jezinky Bezinky)

Víla (O zaláskované Jarušce Láskové)

Helenka Holoubková (Normální blázinec) 

Selka Lakotová (Domácí zabíjačka)

Sestra Janička (Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka)

Komtesa Elizabeta von Stroganoff (Ve víně je pravda)

Marcela Myslivečková, paní starostová (Ryzí amatéři)

 

1)      Co tě napadne, když se řekne Obědovický divadelní spolek?

Kus mého života. Kus mého já. Rozhodně parta lidiček, které mám moc ráda.

2)      Co máš na Obědovickém spolku nejraději?

Ty naše divadelní zážitky. To když se potkáme, sedneme do auta a vyrazíme na prkna co znamenají smích, zábavu a volnost.

3)      Co ti divadlo dalo?

Partu přátel, spoustu zážitků. Moc bych to netroubila do světa nebo pak bude chtít být každý divadelníkem :D

4)      Co ti divadlo vzalo?

Já nevím … čas těžko, divadlo je koníček, s kterým je neděle hned veselejší.

5)      Nejoblíbenější role, kterou jsi hrála?

 Opravdu nekecám, když řeknu, že všechny role byly super. Každá postava měla něco do sebe a já jsem ráda, že jsem si prošla širokou škálou od víly až po direktivní selku.

6)      Vysněná role?

Měla jsem štěstí, že jsem si vždycky mohla zahrát postavu, která mě bavila. Možná proto netoužím po žádné konkrétní. Těším se na novou hru a v podstatě novou výzvu.

7)      Jaká je tvá nejoblíbenější replika?

Jsou momenty, kdy mě napadne replika snad od všech mých postav a že jich bylo. No a teď mi tam skočila ta z Jarušky Láskové „ …. ačkoliv víla jsem, tak jako každá ženská, ukecaná a taky společenská. Nechceš si procvičit taneční kroky, se mnou si zatrsat, rozvlnit boky …“

8)      Kdybys měla hrát nadpřirozenou bytost, jakou schopnost by sis přála?

Když ji budu hrát, tak to budu jen hrát ???? Ale kdybych mohla umět něco nadpřirozeného, tak by to bylo umění dát lidem štěstí, úsměv, radost.

9)      Jak jsi na tom s trémou?

 Děsně. Já jsem strašný trémista, takže se musím hru dobře naučit, aby ta tréma byla o hodně menší. No a na premiéru, kdy je největší, tak pomáhá dechové cvičení. Bod zlomu přichází na jevišti po prvním souvětí, takže když mi rejža napíše první repliku „bacha hvězda“, není ještě vyhráno. :D

10)   Nejoblíbenější režisér -  Tak jako rozhodně tohle můžu komentovat. Je to ten, který neznepříjemňuje hercům život na zkouškách. No a to je ten NÁŠNejoblíbenější kniha –  Jsem půl roku na mateřské, mám pocit, že nevím, co je kniha. Na stole mi leží Pohádky o Malé tlusté víle, tak se těším, až začneme číst.  Nejoblíbenější film -Čistá duše; Nejoblíbenější barva – Modrá; Nejoblíbenější ovoce – naše třešně; Nejoblíbenější zvíře – kůň.

 

Jak žijeme


 • Vzácná návštěva na jevišti 15.11.2022

  V neděli 13. 11. si s námi v Novém Městě nad Cidlinou po letech zahrála zakládající členka spolku Adéla Pozlerová. Její vyšinutá policistka převtělená ve druhé půlce ve vodníka byla naprosto excelentní. Když to v sobě máte, tak to v sobě máte napořád.

  20221113_163129


 • Trhli jsme rekord! Asi teda. 19.8.2022

  Snažili jsme se spočítat diváky obou našich premiér a došli jsme k velmi hrubému odhadu 900 kusů, což by znamenalo, že jsme překonali 800 diváků z minula. Hlavní však je, že se dobře bavili a v sobotu nás dokonce potěšili ovacemi ve stoje.

   299028843_5654242344634199_7180573004117218741_n


 • Už se to rýsuje 13.6.2022

  Když kratonožský malířský mistr Petr Bohdal začne štětcem laskat kulisy, víme, že už se to opravdu blíží. Vždycky, když je vidíme poprvé, tak žasneme, jak šikovný člověk to je. Zatím je hotový teprve zlomek, ale už z něj je jasné, že zase budou krásné. A vy je 12. nebo 13. srpna můžete vidět celé na obědovické návsi!

  Img_7246_upd

Starší »