Markéta Mentelová

Img_7306_upd

Market-m

 Povolání: Herečka

 Role:

Tonča Veselá (O zaláskované Jarušce Láskové)

Sestra Řezavá (Normální blázinec)

MUDr. Jiřina Imrmanová (Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka)

Služebná Liběna (Ve víně je pravda)

Strážmistr Jiřina Kousavá (Ryzí amatéři)

1)      Co tě napadne, když se řekne Obědovický divadelní spolek?

Sranda. Kupa srandy v partě lidí, kteří jsou tak odlišní, až se člověk diví, co je to za vesmírnou sílu, jež je oním pojivem.  A samozřejmě mě ještě napadne úspěch - protože se o nás ví, že jsme profíci :)

 2)      Co máš na Obědovickém spolku nejraději?

Opravdu se mi na něm líbí nejvíc ta diverzita. Jsme vlastně takový ten metropolitní "melting pot" - každá kultura, byť sebevíc odlišná, si u nás najde místo!

 3)      Co ti divadlo dalo?

Přátele, náplň života - to mluví za vše, ne? :) 

 4)      Co ti divadlo vzalo?

Nic mě nenapadá - když jsem si chtěla splnit sny a vyjet do zahraničí na delší dobu, divadlo mi NIKDY nestálo v cestě - ba naopak jsem v tom byla velmi podporována, takže fakt nic :).

 5)      Nejoblíbenější role, kterou jsi hrála?

Asi služebná Liběna. Liběna totiž nebyla tak bystrá osoba, a ty se hrají nejlíp. Fakt mi to šlo. Otázka je, proč mi to šlo tak dobře ??? ... Já jsem ale študovaná, fakt :).

 6)      Jaká je tvá vysněná role?

První mě napadla princezna - asi klišé, protože si jí fakt nejsem jistá. Ale mám moc ráda pohádky a ujíždím na Krásce a zvířeti, takže asi Bella :). Ale zároveň jsem vždy chtěla umět létat, tak možná čarodějnice? :D

 7)      Jaká je tvá nejoblíbenější replika?

S oblíbenými replikami to je u mě jako se vtipy. Když jí po mě někdo chce, tak si ne a ne vzpomenout. Ale pořád se mi stává, že někdo řekne slovo, které se v oné replice vyskytuje, a mně pak v hlavě hned naskočí celá replika a říkám si jí nahlas - jako by ti malí tvorové v mém mozku jen čekali na signál, na jediné slovo, a pak mi do centrálního mozku pouštěli celé repliky (kdo viděl film V hlavě, ví, o čem mluvím).

 8)      Kdybys měl/a hrát nadpřirozenou bytost, jakou schopnost by sis přála?

Určitě létat.

 9)      Jak jsi na tom s trémou?

Před premiérou mám šíleně velkou trému, to bez něčeho na kuráž fakt nejde. Pak postupně tréma odpadá, ale vždy tam aspoň trochu zbyde. Jak mi říkala učitelka klavíru - musíš vše umět na 120 %, jelikož těch 20 % ti sebere tréma. Ale bez trémy by to zas nikdy nebylo 100 % !

10)   Nejoblíbenější režisér - Je to Tim Burton (ale na záda mu těsně šlape Joe Wright, protože Pýcha a předsudek!). Z českých režisérů samozřejmě Pavel Novák.; Nejoblíbenější kniha – Harry Potter (všechny díly); Nejoblíbenější film – Pýcha a předsudek; Nejoblíbenější barva - Zelená; Nejoblíbenější ovoce - Jahoda, ale musí být domácí, nejlépe vypěstovaná od maminky; Nejoblíbenější zvíře - Pes (ačkoliv žádnýho JEŠTĚ nemám, tak je to můj sen).

Jak žijeme


 • Vzácná návštěva na jevišti 15.11.2022

  V neděli 13. 11. si s námi v Novém Městě nad Cidlinou po letech zahrála zakládající členka spolku Adéla Pozlerová. Její vyšinutá policistka převtělená ve druhé půlce ve vodníka byla naprosto excelentní. Když to v sobě máte, tak to v sobě máte napořád.

  20221113_163129


 • Trhli jsme rekord! Asi teda. 19.8.2022

  Snažili jsme se spočítat diváky obou našich premiér a došli jsme k velmi hrubému odhadu 900 kusů, což by znamenalo, že jsme překonali 800 diváků z minula. Hlavní však je, že se dobře bavili a v sobotu nás dokonce potěšili ovacemi ve stoje.

   299028843_5654242344634199_7180573004117218741_n


 • Už se to rýsuje 13.6.2022

  Když kratonožský malířský mistr Petr Bohdal začne štětcem laskat kulisy, víme, že už se to opravdu blíží. Vždycky, když je vidíme poprvé, tak žasneme, jak šikovný člověk to je. Zatím je hotový teprve zlomek, ale už z něj je jasné, že zase budou krásné. A vy je 12. nebo 13. srpna můžete vidět celé na obědovické návsi!

  Img_7246_upd

Starší »