Adéla Pozlerová

Dsc_0737Dsc_0750_2

Povolání: Herečka, webmistryně

Role:

Káča (Hrátky s čertem)

Soběbor (Hadrián z Římsů)

Helga Brewsterová (Jezinky Bezinky)

Otýlie Dobřenská (Normální blázinec)

Teta Květa (Domácí zabíjačka)

 1)Tvůj nejvtipnější zážitek z natáčení?

Momentálně si vybavuju kiks, který se mi stal na premiéře Hrátek, kdy jsem ještě neměla žádnou zkušenost s hraním s mikroportem. Měla jsem jít na scénu a všimla jsem si, že mi vylezlo z podprdy prso, tak povídám: „Do prdele, vylezla mi koza.“ No a bohužel jsem to slyšela i z repráků, poněvadž mě už zvukař zapnul.

 

2)Co si pořizuješ za svůj divadelní honorář?

Na tuto otázku bohužel nemohu odpovědět, jelikož nechci rozzlobit své kolegy z DS, kterým by v tu chvíli došlo, že oni na rozdíl ode mě hrají za pakatel.

 

3) Jaká je Tvá vysněná role?

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale z divadelních rolí asi žádná. Nechápu, jak někdo může chtít hrát

nudnou Julii v Shakespearovi. Pravdou je, že ráda poroučím, takže by mi spíš víc sedla role režisérky než herečky.

 

4)Vždycky jsi měla neuvěřitelné nápady, ale režisér je vesměs ignoroval. Neštvalo tě to někdy?

No, tady musím zásadně nesouhlasit. Pan režisér je vesměs neignoroval, spíš je trochu poupravil a pak to vypadalo, že s tím přišel on, ale spíš bývaly ve své podstatě přijaty.

 

5) Vždycky jsi hrála ostřílené drsňačky. Netoužila jsi někdy po roli křehké princezny?

Ano, stále toužím po roli křehké princezny, ale dovede si někdo představit křehkou - momentálně 96 kg vážící princeznu? Já teda ne!!!!

 

Jak žijeme


 • Náš rejža byl v rádiu 9.1.2021

  Asi proto, že je náš rejža občas "chytrej jako rádio", pozvali si ho do rádia. V Českém rozhlase Hradec Králové se mu dostalo vlídného přijetí a skvělého zacházení a on na oplátku vyprávěl o "svém" filmu Jedině Tereza a o nadcházející divadelní sezóně. Rozhovor si můžete poslechnout nebo jeho přepis přečíst tady:

  https://hradec.rozhlas.cz/pavel-novak-miluju-filmy-ktere-ze-me-dostanou-silnou-emoci-tak-pravidelne-placu-8399882

  64f5a9b5d361c2f62639e2a281db5b21


 • Sousedské představení Ve víně je pravda 16.6.2020

  Ve stodole u Pozlerů se kroutilo trámoví z toho, kolik lidí se do ní v sobotu 13. června vešlo, aby si užili vskutku unikátní představení našeho aktuálního kusu Ve víně je pravda. Bylo to krásné, a pokud nám to majitelé nemovitosti dovolí, rádi bychom z toho udělali takovou pěknou tradici. Z tohoto představení se navíc podařilo pořídit videozáznam s unikátní zvukovou kulisou hromů a kapek deště dopadajících na rozpálenou střechu, který si určitě nenecháme pro sebe.

  26


 • 3.6.2020

  V Obědovicích vznikla alternativní divadelní scéna, pracovně nazvaná Národní divadlo U Pozlerů. Co na tom, že vypadá jako stodola? Co na tom, že i ti nejpřednější herci a herečky museli vzít koště do ruky, aby byla trochu k světu... Hlavní je, že máme magický prostor, ve kterém již brzy vznikne videozáznam naší hry Ve víně je pravda.

  Kolaz_brigada

   

Starší »